SPECJALNOŚĆ KATEDRY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE MSP 2018-01-04T14:35:54+01:00
  • dla osób przedsiębiorczych,

• sprawnych organizacyjnie,

• lubiących praktykę,

• żądnych sukcesu finansowego, odpowiedniej pozycji społecznej,

• nie bojących się ryzyka w podejmowaniu decyzji gospodarczych.

Po ukończeniu specjalności Przedsiębiorczość i zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem student między innymi:

• zna ogólne zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości oraz planowania nowych przedsięwzięć,
  • zna, rozumie i rozpatruje z punktu widzenia właściwego dla nauk o zarządzaniu procesy dotyczące kooperacji międzyorganizacyjnej, a zwłaszcza strategicznych form współpracy przedsiębiorstw sektora MSP,
  • potrafi kreować nowe przedsięwzięcia biznesowe, dotyczące ekspansji krajowej i międzynarodowej przedsiębiorstw sektora MSP oraz kreowania marki globalnej, trafnie określając ich cel, ryzyko i przebieg procesów realizacyjnych,
  • posiada kompetencje w zakresie twórczego udziału w projektach zespołowych zajmujących się rozwiązywaniem problemów w sferze działań marketingowych, prorozwojowych oraz komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej przedsiębiorstw sektora MSP, także w roli ich lidera (kierownika)

Studenci specjalności Przedsiębiorczość i zarządzanie MŚP są przygotowywani m.in. do:

• prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sferze zarówno produkcyjnej, jak i usługowej,
  • realizacji funkcji menedżera zarządzającego małym, średnim, a także dużym przedsiębiorstwem (specjalista ds. zarządzania marką, specjalista ds. wdrażania projektów unijnych, specjalista ds. rozwoju firmy, product manager, specjalista ds. innowacyjności przedsiębiorstw).
  • objęcia stanowiska kierowniczego różnego szczebla zarządzania i w różnych obszarach aktywności każdego przedsiębiorstwa, również dużego i międzynarodowego.

Twoja wiedza i umiejętności z zakresu zarządzania spełnią również oczekiwania korporacji międzynarodowych!!!

Prowadzona przez nas specjalność znalała się w 2013 roku na 96 miejscu na 1000 szkół biznesu na świcie, według rankingu Eduniversal Ranking.

W ramach naszej specjalności realizowane są następujące przedmioty:

STUDIA STACJONARNE

1. Sektor MSP we współczesnej gospodarce – wykład 30h i ćwiczenia 15h (egzamin)
  2. Formy wspierania MSP – wykład 15h i ćwiczenia 30h (zaliczenie)
  3. Marketingowe zarządzanie przedsiębiorstwem – wykład 30h i ćwiczenia 15h (egzamin)
  4. Komunikacja i negocjacje w zarządzaniu – wykład 30h i ćwiczenia 30h (zaliczenie)
  5. Intraprzedsiębiorczość – wykład 30h (zaliczenie)
  6. Kreowanie wizerunku menedżera – wykład 15h (egzamin)
  7. Strategie innowacyjne MSP – wykład 30h i ćwiczenia 15h (egzamin)
  8. Strategiczne współdziałanie MSP – wykład 15h (egzamin)
  9. Planowanie nowych przedsięwzięć – wykład 30h i ćwiczenia 30h (zaliczenie)
  10. Zarządzanie marką – wykład 15h i ćwiczenia 15h (zaliczenie)
  11. Przedsiębiorczość międzynarodowa -wykład 15h (egzamin)

STUDIA NIESTACJONARNE

1. Sektor MSP we współczesnej gospodarce – wykład 18h i ćwiczenia 9h (egzamin)
  2. Formy wspierania MSP – wykład 9h i ćwiczenia 18h (zaliczenie)
  3. Marketingowe zarządzanie przedsiębiorstwem – wykład 18h i ćwiczenia 9h (egzamin)
  4. Komunikacja i negocjacje w zarządzaniu – wykład 18h i ćwiczenia 18h (zaliczenie)
  5. Intraprzedsiębiorczość – wykład 18h (zaliczenie)
  6. Kreowanie wizerunku menedżera – wykład 9h (egzamin)
  7. Strategie innowacyjne MSP – wykład 18h i ćwiczenia 9h (egzamin)
  8. Strategiczne współdziałanie MSP – wykład 9h (egzamin)
  9. Planowanie nowych przedsięwzięć – wykład 18h i ćwiczenia 18h (zaliczenie)
  10. Zarządzanie marką – wykład 9h i ćwiczenia 9h (zaliczenie)
  11. Przedsiębiorczość międzynarodowa -wykład 9h (egzamin)

Masz pytania związane z naszą specjalizacją? Napisz do nas!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat